Матеріально-технічне забезпечення закладу

Матеріально-технічне забезпечення закладу

   Комунальний заклад « Гуманітарна гімназія №1 імені М.І.Пирогова Вінницької міської ради» розміщена в будівлях 1935, 1956 та 1977 років побудови, загальною площею 7066,5 м2, приміщення закладу не типове, тепло забезпечення – централізоване.  Проектна потужність установи – 1116  учнів.

   Заклад розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Малиновського, 7. Гімназія знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність  по школі складає 35,6 учня у класі.

   Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення Вінницької міської ради від 23.12.2016 № 530 «Про внесення змін та затвердження в новій редакції статутів комунальних загальноосвітніх навчальних закладів міста».

   Територія закладу становить 0,8426 га,  огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням,  утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

   Для реалізації освітнього процесу в гімназії наявні 52 навчальні кабінети, 2 спортивні зали, актова зала, їдальня на 180 посадочних місць, 3 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, слюсарна майстерня, столярна майстерня), кабінет «Медіації» – шкільний центр розв’язання конфліктів «примирення», багатофункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям (огороджений), спортивний майданчик з асфальтним покриттям та тренажерний комплекс. Загальна площа спортивних майданчиків складає 772 м2., створена система відео спостереження, яка містить 24 відеокамери., встановлено 2 камери міського інформаційно-ситуаційного центру.

   З 52 навчальних приміщень :                                                                                                      

 • 6 кабінетів української мови та літератури; 
 • 4 кабінети зарубіжної літератури; 
 • 3 кабінети математики; 
 • 3 кабінети історії ;
 • 1 кабінет економіки; 
 • 1 кабінет географії; 
 • 3 кабінети біології; 
 • 1 кабінет фізики;
 • 1 кабінет хімії; 
 • 4 кабінети інформатики; 
 • 1 лінгафонний кабінет;
 • 1 кабінет музичного мистецтва; 
 • 1 кабінет предмету «Основи здоров’я»;
 • 20 кабінетів іноземної мови; 
 • 1 кабінет предмету «Захисту Вітчизни».
 • 1 навчальна кімната.

   Навчальний заклад має  кабінет для педагогічних працівників (учительську), кабінет психолога,  соціального педагога та педагога-організатора ,  медичний пункт, стоматологічний кабінет, кабінет директора, кабінет секретаря, 3 кабінети заступників директора, навчальні лабораторії: фізики, хімії, біології, математики, історії, української мови та літератури, фізичної культури, іноземної мови; приміщення для роботи євроклубу «Мандрівник», кабінет  профкому, приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках з фізичної культури, встановлені локери  для учнів.

   Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті, навчальній лабораторії; класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету.    
    У закладі працює чотири кабінети інформатики ( № 103, № 107, №114, № 303). У даних 3-х кабінетах встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (10+1), у 114 кабінеті – (14+1) з ліцензованим програмним забезпеченням  та лінгафонний кабінет№ 217 – (15+1). Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

   Кабінети інформатики відповідають вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

  Заклад має  доступ до мережі Інтернет через оптико – волоконну мережу  від 2-х незалежних провайдерів.

   Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1. Усього ПК у закладі 84
Із них:  
Робочі місця учнів в кабінеті інформатики 43
Робоче місце учителя інформатики 4
Робочі місця у лінгафонному кабінеті 16
Робочі місця адміністрації 8
Робочі місця учителів – предметників, психолога, педагога-організатора,соц.. педагога 11
 Бібліотека 2
2. Локальна мережа 90 %
3. ПК, що підключені до мережі Інтернет 84
4. Класів з інтерактивними поверхнями 6
5. Класи з засобами візуалізації 28
6. Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики 2
7. Кількість учнів на один ПК в закладі 14
8. Принтери 15

   Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером  зі швидкістю 50 Мбіт/с.

   Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, міським методичним кабінетом, іншими загальноосвітніми закладами.

   Електронна адреса закладу: sch1@galaxy.vn.ua

   Сайт закладу: https://newsch1.edu.vn.ua

   Основними напрямками діяльності комунального закладу «Гуманітарна гімназія №1 імені М.І.Пирогова Вінницької міської ради» в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток шкільної медіатеки, медіаосвіти, віртуальної бібліотеки; розширення локальної мережі школи, участь в інтернет – проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

   Кабінет фізики забезпечений на 70% необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму. 
   Кабінет хімії забезпечений на 75% обладнанням та реактивними для виконання практичної частини програми, а кабінет біології на 90% – препаратами для виконання практичної частини навчального матеріалу.

   Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.     
   Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять.          Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному  обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

    У закладі  розміщено інформаційні стенди (у достатній кількості), створено і постійно поновлюються тематичні зони та зони відпочинку

   На достатньому рівні оформлені інформаційні стенди в учительській.      
    У закладі працює бібліотека,  кімнати видачі та зберігання літератури. Облаштовано 5 місць для персональних комп’ютери, що підключені до мережі Інтернет.

   Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2019 року нараховує 34347 екземплярів.   З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 14886 примірників, підручників -19461 примірник

   Забезпечення учнів  підручниками складає  89%.

   Зазначена навчально-методична та довідкова література  використовується за призначенням.

   Забезпечення  учнів та педагогічних працівників навчальною літературою 16,5 екземплярів на 1 особу.

  У закладі є 11 внутрішніх туалетів загальною площею 77 м2.  (2 туалети для дівчат (на 4 кабінки з дверцятами у кожному), 3 туалети для хлопців (на 4 кабінки з дверцятами у кожному), 5 туалетів для педагогічних працівників, 1 туалет для працівників їдальні). Якість ремонту вбиралень – достатня.

  З 2006 року адміністрацією школи розроблено та реалізовано програму по проведенню капітальних, поточних ремонтів шкільного приміщення, обладнання та естетичного оформлення закладу.

   В школі проведено велику організаторську роботу по естетичному оформленню коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму. В закладі чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення гімназії.

  З вересня 2019 року проводиться термомодернізація  закладу. 

   Будівля та майно закладу належить до комунальної власності територіальної громади міста Вінниці, знаходиться на балансі закладу та належить йому на правах оперативного управління.